מהו מכשיר קורא צ’קים ומהו תכונותיו

מכשיר קורא צ’קים הוא מכשיר אשר מסוגל לקרוא את הכתוב בצד התחתון של הצ’קים. כידוע, המספרים בתחתים הצ’ק כתובים בדיו מיוחד, דיו מגנטי אשר מכיל חלקיקים מגנטיים אותם רק מכשיר מיוחד יכול לקרוא. בשל העובדה שמכשיר קורא הצ’קים מזהה את הדיו המגנטי הוא אינו יכול לקרוא צילום של צ’ק ועל כן מתאים לצ’קים מקוריים בלבד. כיום עסקים רבים משתמשים במכשיר קורא צ’קים ולא רק בענף הבנקאות, כמעט כל עסק אשר מקבל צ’קים מלקוחות בכמות גדולה מעדיף לעשות שימוש במכשיר מסוג זה אשר הופך את הפעולות לפשוטות הרבה יותר, חוסך זמן רב וכמובן, מאפשר לקרוא תווים אשר אינם ברורים מספיק עבור עין בלתי מזוינת.

כיצד מועברים הנתונים אל המחשב?

הנתונים אותם קורא מכשיר קורא צ’קים מוזנים אל המחשב בעזרת חיבורים כמו USB , RS232 או אפילו החיבור של המקלדת, בהתאם לדגם של מכשיר קורא הצ’קים אותו רכשתם. בתוך שניות ספורות מועבר המידע ממכשיר קורא הצ’קים אל המחשב ונכנס אל המקום המתאים על פי ההגדרה הראשונית אשר בוצעה במחשב. באופן זה מצליחים בעלי העסקים לעקוב אחר מאגר הצ’קים אשר נכנסים אליהם בצורה הרבה יותר טובה ומסודרת, מה שמעניק לבית העסק יתרונות רבים והופך את ההתנהלות בו להרבה יותר קלה יעילה. זו הסיבה לכך שכיום מכשיר זה זוכה לפופולאריות גדלה יותר ויותר ובעלי עסק רבים רוכשים אותו לשימושם החופשי.

יתרונות מכשיר קורא צ’קים על פני הקלדה

עד היום ישנם עסקים אשר עדיין מקלידים את נתוני הצ’קים למחשב במקום להשתמש במכשיר קורא צ’קים. חשוב לציין כי למכשיר זה יתרונות רבים על פני הקלדה כאשר הנתונים העיקריים של המכשיר הם:

אמינות – בעת הקלדה כל רעש קטן או היסח דעת עשויים להיות קריטיים אך מכשיר קורא הצ’קים מבצע את העבודה במקומך בצורה מדויקת ללא כל תקלה או הפרעה.

מהירות – העברת הנתונים ממכשיר קורא הצ’קים אל המחשב מבוצעת בצורה הרבה יותר מהירה וכך חוסכת לך זמן יקר וכידוע, זמן שווה לכסף כך שלמעשה חוסך לך בנוסף גם כסף.

תיעוד – מכשיר קורא צ’קים מדגמים מסוימים מסוגל גם לצלם את הצ’ק כך שלבעל העסק יש תיעוד מלא של כל צ’ק.

צ'קים מודפסים מבית דפוס

הזמנת צ'קים מודפסים באופן עצמאי מבתי דפוס

האם ידעתם כי החוק בישראל מאפשר להדפיס צ'קים באופן עצמי ולא חייבים לפנות לבנק כדי להזמין פנקסי צ'קים? אם גם אתם מעוניינים להדפיס צ'קים איכותיים, ממותגים ובטוחים עם לוגו של החברה, תוכלו לפנות לבית דפוס המתמחה בכך, וליהנות מפתרון מאובטח המתאים גם לצרכי מיתוג העסק. כבעלי עסק עליכם לבחור בפתרון המתקדם והאיכותי ביותר שמונע מעשי מרמה ומאפשר לכם לעבוד בשקט ובביטחון מלא עם הצ'קים של העסק.

צ'קים מעוצבים כחלק ממיתוג העסק

בתחרות של היום נדרש כל עסק לבדל עצמו וליצור מיתוג אשר מייחד אותו ומעניק יתרונות בהשוואה למתחרים. רוב בתי העסק פונים לבית הדפוס על מנת להזמין ניירות מכתבים, מעטפות, קבלות או חשבוניות ידניות ופנקסי הזמנות מעוצבים עם לוגו של החברה. לכן, כדאי לדעת כי ניתן להזמין בבית הדפוס גם צ'קים מאובטחים עם לוגו החברה וכך נהנים מפתרון מתקדם וייחודי, הן למיתוג העסק והן לצרכי אבטחה.

בין אם אתם חברה גדולה, בינונית או קטנה עליכם לדאוג למיתוג העסק ואין כמו צ'קים מעוצבים עם לוגו של החברה ופרטים נוספים, על מנת לבדל את העסק ולמשוך את תשומת הלב. יש לבחור בית דפוס מקצועי ובעל מוניטין גבוה בתחום של הדפסת פנקסי צ'קים לחברות אשר מייעץ לבעלי החברה ומסייע להם לבחור מאפייני אבטחה ייחודיים שתפקידם להקשות על מקרי זיוף והונאה.

הכדאיות של תשלום בצקים

למרות שמרביתנו נוהגים לבצע רכישות באמצעות כרטיס אשראי, גם לצקים ישנו מקום של כבוד ופעמים רבות הם יכולים להיות אמצעי תשלום עדיף הרבה יותר. אם בעבר כמעט כולם בצעו את הרכישות שלהם באמצעות הצקים, נדמה היה שבשנים האחרונות פחות ופחות אנשים משתמשים בהם ומעדיפים דווקא את כרטיס האשראי. אולם, ממש לאחרונה קיימת התעוררות בתחום, ולקוחות רבים מעוניינים דווקא לשלם באמצעי תשלום זה ולא באחר. המשך…

צ'קים ככלי שיווקי

צ'קים בהתאמה אישית בתור אמצעי שיווקי מהשורה הראשונה
בעסקים, כל פרסום הוא חיובי. החדשות הטובות הן שבעת הנוכחית, לא חייבים להשקיע בקמפיינים בטלוויזיה, בעיתונות או באינטרנט כדי להביא לחברה את המיתוג הזה. צ'קים בהדפסה אישית יכולים בהחלט לכלול את הלוגו של החברה, פרטי ההתקשרות עימה או אפילו משפט מחץ אחד שמתאר אותה. בכך, ממתגים בעיקר את העסק, ולא את הבנק שעומד מאחורי הצ'ק, כפי שמתרחש במקרה של הצ'קים ה"רגילים". המשך…

מדוע כדאי לעסק ליצור פנקסי צקים מותאמים אישית

סמל החברה גם בצ'קים המשך…

אמצעים להגנה על צ'קים

תשלום ותקבול באמצעות צ'קים הם עדיין מהשיטות הנפוצות ביותר בשוק, גם אם בשנים האחרונות פוחת מספר העסקאות באמצעות צ'קים באופן יחסי אל מול השימוש בכרטיסי אשראי. אחד הנושאים הקריטיים ביחס לשימוש בצ'קים הוא נושא האבטחה – אמנם גם עולם התרמיות בכרטיסי אשראי וגניבות הזהות הולך ומשתכלל, אבל זיוף צ'קים הוא לכאורה תהליך פשוט בשל היותם פשוטים לשימוש. לצורך כך נסקור כמה שיטות, הן ברמת טכנולוגיית הצ'ק עצמו והן ברמת התנהגות צרכנית ועסקית נכונה, שיכולים להקטין ככל האפשר את פרצות האבטחה הטמונות בשימוש בצ'קים.
הגנה הטבועה בצ'ק עצמו
היום קיימים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, רובם ברמת ייצור הצ'ק עצמו, שיכולים לצמצם את הסכנה הטמונה בזיוף צ'קים. סכנה זו באה לידי ביטוי בעיקר בזמינות ציוד צילום מתקדם שמאפשר לכאורה לשכפל כמות צ'קים מזויפים בלתי מוגבלת ולהשתמש בהם. אך יצירה של צ'ק על נייר ייחודי או הטבעה של סימנים מיוחדים על צ'קים מקוריים מקטינה את האפשרות לשכפלם בציוד שאינו מתקדם או יקר במיוחד.
•    להטביע בנייר הצ'ק סימן מים המתגלה רק בהצבה של הצ'ק מול אור חזק.
•    להוסיף על הצ'ק כיתוב בצבע מיוחד, שגם הוא מתגלה רק כאשר הצ'ק מואר באור אולטרה-סגול.
•    להשתמש בכיתוב על הצ'ק באופן שיקשה על שכפולו – בין אם מדובר בטקסט ברזולוציות שונות שלא יתמוך בצילום או בסריקה באמצעות מכונות צילום סטנדרטיות, או בהוספת טקסט שיתגלה רק בצילום.
התנהלות נכונה עם צ'קים
מעבר לאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים, התנהלות נכונה עם צ'קים יכולה גם היא להקטין את הסכנה בשימוש בהם. כמובן שיש צורך להיות מעודכנים לגבי החידושים שפורטו להלן ולבחון היטב צ'קים שמתקבלים, בין אם מדובר בשיקופם דרך אור אולטרה-סגול או דרך מנורה חזקה. כאשר אתם מקבלים צ'קים, במיוחד כשמדובר בסכומים גבוהים, מומלץ מאוד לבדוק מול הבנק המנפיק שהצ'ק אינו גנוב או מבוטל. אם אתם מרבים להשתמש בצ'קים לצורך תשלום, וודאו שאתם מגנים על פנקס הצ'קים שלכם היטב, משום ששימוש בפנקס אמיתי יקשה מאוד על זיהוי חוסר האותנטיות של התשלום. על אובדן או גניבת פנקס צ'קים יש למהר ולהודיע לבנק לצורך ביטול הצ'קים שבו. לבסוף, כדאי מאוד לקרוא בעיון את ההוראות שעל פנקס הצ'קים, להבין את ההבדלים בין אפשרויות ההסבה והגבלות הסחירות השונות של צ'ק ולהשתמש בהן בהתאם (שימוש בקרוס או ב"למוטב בלבד" וכדומה). לבסוף, הקפדה על מילוי תקני ונכון של הצ'ק ורישום מדויק של פרטי הצ'ק שניתן בפנקס הם אמצעי יעיל ופשוט שיאפשר מעקב אחרי נכיון הצ'קים בעת הצורך.

 

קריאה נוספת בנושא אצלנו באתר

צ'קים מעוצבים – עיצוב פנקסי צ'קים

עיצוב פנקסי צ'קים בהתאמה אישית

קשה למצוא עסק שיכול להתנהל באופן ראוי ללא פנקסי הצ'קים למיניהם. כך, הם ילוו את אנשי העסק (כמעט) בכל פעולה פיננסית, ויאפשרו לו לשמור על ארגון וסדר לכל אורך הדרך. עם זאת, רבים כבר יודעים כיום כי באלה לא מסתכמים יתרונותיהם של הצ'קים, ושביכולתם להוות גם אמצעי שיווקי מהמעלה הראשונה. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על צ'קים מעוצבים, והתמורות החיוביות שהם יכולים לחולל בכל עסק. המשך…

צ'קים ממוחשבים- הסבר ויתרונות

מהם צ'קים ממוחשבים ומהם יתרונותיהם?
קרוב לוודאי כי אין עסק או חברה בעולם אשר אינם משתמש בצ'קים. הצ'קים משמשים אותנו בתור מזומן ללא שום צורך בשטרות וגם מהווים אסמכתא להתרחשותה של עסקה. כיום ניתן למצוא גם צ'קים ממוחשבים אשר אינם מאוגדים יחדיו בפנקס הצ'קים המסורתי שמזמינים מחברות הדפוס או מהבנקים אלא מודפסים ע"פ הצורך במדפסת המשרדית שלכם על גבי ניירות מיוחדים.

לשם מה צריך צ'קים ממוחשבים?
אומנם הצ'ק המסורתי מאפשר לנו לפעול במהירות מבחינת התשלומים לגורמים מולם אנו מתנהלים מבחינה עסקית, אך מצד שני השימוש בו עלול להוביל למספר פרצות אבטחה חמורות כגון אובדן/גניבת הפנקס, טעויות בדיווח על הנפקות צ'קים שנכתבו בצורה ידנית, אפשרויות זיוף רבות וחזרת צ'קים אשר נכתבו בכתב יד שאינו ברור. צ'קים ממוחשבים הופכים את הקערה על פיה- כעת תוכלו להדפיס את הצ'קים בעצמכם בצורה ממוחשבת, וזאת באמצעות תוכנה ייעודית אשר מחוברת למערכת הנהלת החשבונות במשרד. בצורה זו אתם מייעלים את הפעילות העסקית שלכם במידה ניכרת וממקסמים את אפשרויות הבקרה של העסק. וכיצד זה מתבטא?
•    עדכניות – כל צ'ק שיוצא מיד נרשם במערכת הנהלת החשבונות ואף נשמר לו עותק ממוחשב בתיקיה פרטית ומאובטחת במחשב.
•    אין צורך בפנקס צ'קים – כל צ'ק מודפס רק כאשר זקוקים לכך.
•    חיסכון במתווכים – צ'קים ממוחשבים מונעים את הצורך בהזמנת הצ'קים דרך בתי דפוס כך שאתם חוסכים בעלויות ומונעים מקרי גניבה.
•    הדפסה משוכללת – כוללת מספר רב של אמצעים למניעת זיופים.

כיצד מבוצע התהליך?
הדפסת צ'קים ממוחשבים נעשית בעזרת במספר אלמנטים :
•    תוכנה תומכת בהדפסת צ'קים כחלק אינטגרטיבי מהנהלת החשבונות.
•    טונר איכותי – שיוכל להדפיס את הפס המגנטי בתחתית הצ'ק (פרטי חשבון הבנק).
•    נייר הדפסה – הכולל את מירב אמצעי ההגנה כנגד זיוף כגון פס מגנטי, הולוגרמות, דיו מחיק למניעת זיופים ועוד.

ניירות של צ'קים ממוחשבים מומלץ להזמין דרך בתי דפוס מובילים שכן לא רק שהם יכללו את האמצעים המתקדמים ביותר למניעת זיופים, אלא אף תוכלו לעצב בעזרתם את רקע הצ'ק, הצבע והלוגו וכך תשמרו על התדמית הרצויה לכם בעיני עמיתיכם לעסקים.

מאמר נוסף באתר – דגשים לכתיבת צ'קים

 

 

אבטחת צ'קים

אבטחת צ'קים הוא התחום הכי חשוב כנראה, בהדפסת צ'קים והשימוש בהם. השימוש צריך להיות בטוח ומוגן ככל היותר, על מנת להבטיח היתכנות של עסקאות, אמצעי תשלום זמין וכמובן ראש שקט ורגוע.

מה זה אומר?

אבטחת צ'קים נעה החל מרשימת מספר הסניף וחשבון הבנק על הצ'ק, אמצעי לא כל כך יעיל, אשר נמצא בשימוש הבנקים. הדפסה על נייר מיוחד הדומה לנייר של שטרות כסף ונועד להקשות על זיופים. ועד אמצעים חכמים במיוחד, כמו הטבעות שונות של רדידים וחותמי מים, סימונים הנראים אך ורק באור אולטרה סגול ועוד אמצעים רבים נוספים, הקיימים אך ורק בחברות הדפוס המאפשרות הדפסת צ'קים באופן פרטי.

למה זה כל כך חשוב?

מכיוון שללא אבטחת צ'קים, הכסף שלכם חשוף לשימוש לא ראוי, לא הוגן ולא חוקי. כאשר צ'ק לא מאובטח כראוי, ניתן לזייפו בקלות רבה ולהשתמש בו ככל העולה על רוחו של הזייפן. ניתן לסגור באמצעותו עסקאות, לרכוש מוצרים בעשרות אלפי שקלים ולרוקן חשבונות. עד שהחברה שקיבלה את הצ'ק תבין שמשהו לא בסדר, הנוכל כבר מזמן יעלם יחד עם המוצרים והשירותים שרכש ואיש לא ימצא אותו, מכיוון שאין שום אמצעי זיהוי מלבד הצ'ק שניתן על ידו.

אף על פי שעסקים רבים כעת לא מספקים סחורה שנקנתה באמצעות צ'ק, עד קבלת אישור מפורש מהבנק, תחום זה עדיין פרוץ ופתוח לכל דורש, עם מעט כישרון בזיוף מסמכים. אבטחת צ'קים נועדה למנוע מצבים כמו זה, באמצעות מערכות אבטחה מתקדמות המוטמעות על גבי הצ'ק המודפס.

מה הם המאפיינים העיקריים באבטחת צ'קים?

  • - הטמעת סוגים שונים של לוגואים, גרפיקות וחותמות מודפסות
  • - שימוש בנייר מיוחד, בצבע מיוחד
  • - שימוש ברדיד זהב או כסף המאפשר הטמעה על גביו
  • - שימוש באלמנטים הניתנים לזיהוי אך ורק באמצעות אור אולטרה סגול
  • - הטמעת WATER MARK ייחודי על גבי הצ'ק
  • - ועוד מאפיינים רבים נוספים.

לסיכום

אבטחת צ'קים הינה נושא משמעותי, אל לכם להתייחס בקלות ראש לנושא זיוף והונאות צ'קים, דאגו לעצמכם, למדו את החומר ופעלו בהתאם. כך נאבטח את חשבוננו, נשמור על כספנו ונהיה מרוצים ורגועים, לפחות בנוגע לתחום הזה.

הדפסת צ'קים לחברות ועסקים

בעת הזמנת צ'קים לעסק, חשוב לדעת מה המטרות ומה הרצונות. אם ברצונך לאבטח את הצ'קים הרי מובן שהעדיפות תינתן לחברת הדפסת צ'קים עם מאפייני אבטחה מיוחדים המקשים על זיוף והונאה.

מיותר לציין כי בחירת החברה לביצוע הדפסת צ'קים קריטית במיוחד. חפשו חברה עם המלצות, חברה מוכרת ואיכותית, ולא "הדפסת צ'קים בוטיק" שכזו. על מנת לשמור על כספכם ולהבטיח את שביעות רצונכם מהשירות והתמורה.

שירות הדפסת צ'קים בחברה חיצונית, בניגוד לבנק, עונה על צרכים מיוחדים של בעלי עסקים. קיימת אפשרות להטביע את לוגו החברה על הצ'ק, מאפייני אבטחה ייחודיים ואפשרויות רבות נוספות. חפשו את החברה המתאימה לכם ביותר, לאופי העסק, להתנהלות החשבון וכו'.

הדפסת צ'קים עצמאית
קיים שירות נוסף, המאפשר רכישה של מערכת הדפסת צ'קים בבית העסק. מדובר בנייר מיוחד על גביו מודפסים הצ'קים. היתרון המשמעותי ביותר הוא שצ'קים שעוד לא הודפסו, אינם יכולים להגנב. אך בשיטה זו, זיוף צ'קים קל יותר לביצוע באמצעות מערכת נוספת, מבלי קרבה או מגע פיזי בין הזייפן לבין הצ'קים של החברה. כמו כן, מערכת כזאת כוללת עלויות נוספות. הדפסת צ'קים עצמאית, על אף הנייר המיוחד, לא כוללת את מאפייני האבטחה הקיימים בהדפסה מוזמנת.

הדפסת צ'קים בעיצוב שאתם בוחרים
בהדפסת צ'קים מוזמנת, ניתן לבחור את העיצוב שאתם אוהבים, מה שעושה לכם את זה, אף אחד לא ישפוט. זה הכסף שלכם, הבחירה שלכם והכיף שלכם. אין ספק שיש ייחודיות ותחושת רצינות סביב עסק שאפילו על הצ'קים שלו מדפיס את לוגו החברה, או מאפיינים עסקיים אחרים. לכן, גם מבחינת בטחון הכסף, גם מבחינת העיצוב וגם מבחינת העלויות, הדפסת צ'קים בהזמנה מבית דפוס הוגן ובעל מוניטין, תהיה עדיפה על פני הדפסה עצמאית.

לסיכום
בין אם אתם חברה גדולה ומצליחה ובין אם לא, דעו שעסקים מושכים את תשומת לב הנוכלים הרבה יותר מאשר בני אדם פרטיים, הכסף הגדול הרי נמצא שם. לכן, הדפסת צ'קים מאובטחת ורצינית תספק לכם את כל הפתרונות בכל התחומים, הכסף שלכם חשוב לכם. ומה שחשוב לכם, חשוב לחברות שעושות איתכם עסקים.