כתיבת צ'קים

צ'קים משמשים סוחרים ולקוחות מאז תחילת ימי הבנקאות כמעט. זו היא שיטה מהירה ובטוחה להעברת סכומים גדולים של כסף ללא שימוש מסורבל במזומן. במאמר זה נדגיש את הפרטים החשובים בכתיבת צ'ק אשר ימלא את מטרתו.

סכום

את סכום הצ'ק כותבים בצד הימני ובדרך כלל מגבילים את המספר הכתוב משני צדדיו או מצד אחד וזאת על מנת "לאבטח" את הסכום הדרוש ולמנוע הוספה של סיפרה נוספת לסכום ובכך לגרום להגדלת הסכום.
במרכז הצ'ק כותבים את אותו הסכום במילים ובכך מאמתים את פעמיים את כמות הכסף המועברת. תפקיד הבנקאי הוא לבדוק ולאמת ששני הסכומים זהים.

מקבל הכסף

שמו של מקבל הכסף יופיע בחלק העליון של הצ'ק באותיות ברורות ובכתב קריא וזאת על מנת לוודא שאכן הוא ולא אחר יקבל את הכסף המיועד. כאשר בא אותו אדם להפקיד את הכסף מבצע הבנקאי או המכונה האוטומטית בדיקת זהות לאדם המפקיד בכדי לזהות אותו ולמנוע גניבה.

תאריך וחתימה

תאריך הצ'ק מעיד על תאריך הפרעון. הכוונה, התאריך בו יועבר הכסף בין האנשים המעורבים. כאשר תאריך הצ'ק נכתב לשבוע חודש או אפילו שנה קדימה הוא ייקרא צ'ק דחוי ובמקרים רבים הבנקים גובים עליו עמלה מכובדת מאחר ונוצרת להם עבודה משרדית נוספת. חתימה על הצ'ק מבטאת את האסמכתא הסופית לכך שהצ'ק חוקי. חתימת מעביר הכסף חייבת להיות זהה לחתימתו הכללית בכל מסמכי הבנק הנוספים.

מהו מכשיר קורא צ’קים ומהו תכונותיו

מכשיר קורא צ’קים הוא מכשיר אשר מסוגל לקרוא את הכתוב בצד התחתון של הצ’קים. כידוע, המספרים בתחתים הצ’ק כתובים בדיו מיוחד, דיו מגנטי אשר מכיל חלקיקים מגנטיים אותם רק מכשיר מיוחד יכול לקרוא. בשל העובדה שמכשיר קורא הצ’קים מזהה את הדיו המגנטי הוא אינו יכול לקרוא צילום של צ’ק ועל כן מתאים לצ’קים מקוריים בלבד. כיום עסקים רבים משתמשים במכשיר קורא צ’קים ולא רק בענף הבנקאות, כמעט כל עסק אשר מקבל צ’קים מלקוחות בכמות גדולה מעדיף לעשות שימוש במכשיר מסוג זה אשר הופך את הפעולות לפשוטות הרבה יותר, חוסך זמן רב וכמובן, מאפשר לקרוא תווים אשר אינם ברורים מספיק עבור עין בלתי מזוינת.

כיצד מועברים הנתונים אל המחשב?

הנתונים אותם קורא מכשיר קורא צ’קים מוזנים אל המחשב בעזרת חיבורים כמו USB , RS232 או אפילו החיבור של המקלדת, בהתאם לדגם של מכשיר קורא הצ’קים אותו רכשתם. בתוך שניות ספורות מועבר המידע ממכשיר קורא הצ’קים אל המחשב ונכנס אל המקום המתאים על פי ההגדרה הראשונית אשר בוצעה במחשב. באופן זה מצליחים בעלי העסקים לעקוב אחר מאגר הצ’קים אשר נכנסים אליהם בצורה הרבה יותר טובה ומסודרת, מה שמעניק לבית העסק יתרונות רבים והופך את ההתנהלות בו להרבה יותר קלה יעילה. זו הסיבה לכך שכיום מכשיר זה זוכה לפופולאריות גדלה יותר ויותר ובעלי עסק רבים רוכשים אותו לשימושם החופשי.

יתרונות מכשיר קורא צ’קים על פני הקלדה

עד היום ישנם עסקים אשר עדיין מקלידים את נתוני הצ’קים למחשב במקום להשתמש במכשיר קורא צ’קים. חשוב לציין כי למכשיר זה יתרונות רבים על פני הקלדה כאשר הנתונים העיקריים של המכשיר הם:

אמינות – בעת הקלדה כל רעש קטן או היסח דעת עשויים להיות קריטיים אך מכשיר קורא הצ’קים מבצע את העבודה במקומך בצורה מדויקת ללא כל תקלה או הפרעה.

מהירות – העברת הנתונים ממכשיר קורא הצ’קים אל המחשב מבוצעת בצורה הרבה יותר מהירה וכך חוסכת לך זמן יקר וכידוע, זמן שווה לכסף כך שלמעשה חוסך לך בנוסף גם כסף.

תיעוד – מכשיר קורא צ’קים מדגמים מסוימים מסוגל גם לצלם את הצ’ק כך שלבעל העסק יש תיעוד מלא של כל צ’ק.

מדפסות להדפסת פנקסי צ'קים

מדפסות להדפסת פנקסי צ'קים הן בעצם מדפסות המשלבות בתוכן יכולת להדפסת פנקסי צ'קים ותוכנות להדפסת פנקסי צ'קים.

מדוע כדאי לרכוש תוכנה ומדפסת להדפסת צ'קים

תוכנה להדפסת צ'קים מאפשרת שליטה מלאה על עיצוב פנקס הצ'קים. התוכנה מאפשרת את הוספת הלוגו של העסק על גבי הצ'קים שלכם. תוכנות להדפסת פנקסי צ'קים ניתנות להתאמה לפי דרישות הלקוח ומאפשרת פתרונות הדפסת שיקים מותאמים לצרכי החברה. מדפסות להדפסת פנקסי צ'קים מקבלות את הנתונים ישירות מהתוכנה ואתם מקבלים פנקס צ'קים מעוצב בהתאמה אישית.

מדפסת להדפסת צ'קים

התוכנה להדפסת פנקסי צ'קים אצלכם בחברה דורשת להחזיק מדפסת לייזר צבעונית בעלת טונר מגנטי.

 

שירות נוסף מבית אינטרצ'ק – האבאקארד ואינטרקארד – שירותי עיצוב והדפסת כרטיסי ביקור.

 

 

פנקסי צ'קים בעיצוב אישי

חברות רבות משתמשות בצ'קים כאמצעי תשלום, בעבר רק הבנקים היו מורשים להדפיס פנקסי צ'קים, אולם מזה כשלושים שנה הותר לבתי עסק לפנות לגורמים אחרים על מנת שידפיסו להם פנקסי צ'קים. בתחילה אולי מדובר היה רק בהוזלת עלויות, אולם ככל שהשירות של הדפסת צ'קים בעיצוב אישי מתפתח, הולך ותופש הפן העיצובי של הצ'ק את מקומו. המשך…

קופות רושמות לעסק

את העסק יש לנהל על פי החוקים והתקנות המחייבות, ובהתאם לסוג הפעילות יש לבחור קופה רושמת המיועדת לרישום חוקי של התשלומים והתקבולים ולהדפסת קבלות עבור הלקוחות. בשנים האחרונות הפכו הקופות הרושמות הממוחשבות לכלי עזר יעיל במיוחד לניהול העסק, וניתן לחברן למערכת CRM ולתוכנות ייעודיות אחרות בעסק על מנת לייעל את העבודה, להציע ללקוחות שירות מהיר ואיכותי יותר, וכדי להיעזר בדוחות חשובים לשיפור ביצועי העסק. קופות רושמות לעסק כבר מזמן אינן רק אמצעי לרישום ואחסון התשלומים והקבלות, אלא הן הפכו לכלי עבודה יעיל ושימושי לניהול מתקדם של העסק, לשיפור תהליכי עבודה, לייעול המכירות ולהעניק שירות מתקדם ללקוחות כדי לזכות ביתרון מול המתחרים. המשך…

ניהול הדפסות בארגונים גדולים

ניהול הדפסות בארגונים  על ידי תוכנות מתקדמות לניהול מסמכים ולניהול הדפסה בכמויות גדולות

עסקים וארגונים רבים טובעים במידע ועליהם לנהל ביעילות כמות גבוהה של מסמכים לשם אחזור מידע במהירות וללא טעויות במציאת המסמך העדכני ביותר. כחלק מהעבודה השוטפת בעסק נהוג לשמור מסמכים שונים, ביניהם חשבוניות, במספר תיקיות, לדוגמה העתק בתיקיית ספקים והעתק נוסף בתיקיית הוצאות העסק. בנוסף, מספר משתמשים עובדים לעיתים בו זמנית על מסמך מסוים או מעדכנים נתונים בו וכל אחד שומר העתק לעצמו וכך נוצר בלבול רב כאשר מעוניינים למצוא את המסמך העדכני ביותר. לכן, תוכנות לניהול מסמכים בחברות הינן קריטיות להצלחת הארגון ולמניעת כפל מסמכים וטעויות שונות. המשך…

היתרונות של יצירת צ'קים שמותאמים לעסק

בעוד שאנשים פרטיים משתמשים בכרטיס אשראי כאמצעי תשלום מועדף, הרי שבקרב לא מעט עסקים המצב שונה לגמרי. הרבה מאוד עסקים בישראל עושים שימוש רב ביותר בצ'קים, על מנת לשלם לספקים שונים ולנותני שירותים אחרים. כדאי לדעת שעבור בית עסק או עצמאי, יש יתרונות משמעותיים להזמנת פנקסי צ'קים מעוצבים. בשורות טובות ומשתלמות הן שגם לא חייבים לעשות זאת באמצעות הבנק וכך – זה גם נעשה משתלם במיוחד.

מדוע צ'קים מותאמים

לפני שנראה מדוע כדאי לקחת בחשבון את האפשרות של הזמנת צ'קים לאו דווקא באמצעות הבנק, ראוי להסביר מדוע רבים כל כך בוחרים לעשות שימוש בצ'קים מותאמים, לפי דרישת העסק.

  • מיתוג – צ'קים מותאמים יכולים להשתלב היטב מבחינת המיתוג העסקי. אמנם על פי התקנות העוסקות בהדפסת צ'קים לא ניתן להדפיס צ'ק באופן חופשי לחלוטין ובלי הגבלות, אבל בהחלט ניתן לעשות הרבה כדי להתאים אותו למיתוג העסקי על ידי לוגו או סמל מסחרי.
  • פרסום – כאשר מוספים את פרטי העסק ויצירת קשר על גבי הצ'קים המותאמים, בצורה נכונה ועל פי תקנות הצ'קים השונות, יש בכך כדי לפרסם את העסק ולקדם אותו בפני כל מי שרואה אותו. עיצוב נכון יכול להפוך את הצ'ק להרבה יותר מושך ונעים לעין.
  • מיגון ואבטחה – יצירת צ'ק מעוצב ומותאם חייבת לקחת בחשבון גם אמצעי אבטחה שונים. אמצעים אלה, שיכולים להשתלב בצורה הנבחרת, יכולים למנוע שימוש לרעה, זיופים ושאר צרות.

זה כדאי ומשתלם

באופן מפתיע, ניתן לשלב צ'קים מעוצבים ומותאמים לפי דרישה גם עם חיסכון כספי. מי שמוכן לעשות מאמץ חד פעמי ולקבל את אישור הבנק להדפסה פרטית (באופן עצמי או בבית דפוס מתמחה) יוכל להוזיל את העלות עבור העסק. כאשר בתי עסק עושים שימוש בלא מעט צ'קים, מדובר בחיסכון משמעותי מאוד, שלא כדאי לוותר עליו.

יתרונות במרכזי הדפסה מחלקתיים בארגונים

בזכות השיפורים המתמידים בתחום הדפוס וההדפסה, יותר ויותר ארגונים בוחרים להקים או לשכלל מרכזי הדפסה. כאשר מבססים מערך הדפסה ארגוני על פתרונות הדפסה מעולים ונהנים מיתרונות חשובים שכדאי להכיר, בכסף, בזמן, ביעילות ובניהול.

ביצוע מהיר, לכל היקף

בארגונים מודרניים צרכי ההדפסה הפכו רבים ומגוונים. ארגונים נדרשים להדפיס תזכירים ומסמכים, חוברות וסיכומים שונים וכן גם חומר שיווקי. כאשר מדובר בחברה גדולה, עם צרכי הדפסה גדולים, אין ספק שיש צורך במרכזי הדפסה שתואמים את הצרכים. יתירה מכך, חשוב לבנות מרכז הדרכה שנשען על מכונות דפוס מהירות. המשך…

צ'קים מודפסים מבית דפוס

הזמנת צ'קים מודפסים באופן עצמאי מבתי דפוס

האם ידעתם כי החוק בישראל מאפשר להדפיס צ'קים באופן עצמי ולא חייבים לפנות לבנק כדי להזמין פנקסי צ'קים? אם גם אתם מעוניינים להדפיס צ'קים איכותיים, ממותגים ובטוחים עם לוגו של החברה, תוכלו לפנות לבית דפוס המתמחה בכך, וליהנות מפתרון מאובטח המתאים גם לצרכי מיתוג העסק. כבעלי עסק עליכם לבחור בפתרון המתקדם והאיכותי ביותר שמונע מעשי מרמה ומאפשר לכם לעבוד בשקט ובביטחון מלא עם הצ'קים של העסק.

צ'קים מעוצבים כחלק ממיתוג העסק

בתחרות של היום נדרש כל עסק לבדל עצמו וליצור מיתוג אשר מייחד אותו ומעניק יתרונות בהשוואה למתחרים. רוב בתי העסק פונים לבית הדפוס על מנת להזמין ניירות מכתבים, מעטפות, קבלות או חשבוניות ידניות ופנקסי הזמנות מעוצבים עם לוגו של החברה. לכן, כדאי לדעת כי ניתן להזמין בבית הדפוס גם צ'קים מאובטחים עם לוגו החברה וכך נהנים מפתרון מתקדם וייחודי, הן למיתוג העסק והן לצרכי אבטחה.

בין אם אתם חברה גדולה, בינונית או קטנה עליכם לדאוג למיתוג העסק ואין כמו צ'קים מעוצבים עם לוגו של החברה ופרטים נוספים, על מנת לבדל את העסק ולמשוך את תשומת הלב. יש לבחור בית דפוס מקצועי ובעל מוניטין גבוה בתחום של הדפסת פנקסי צ'קים לחברות אשר מייעץ לבעלי החברה ומסייע להם לבחור מאפייני אבטחה ייחודיים שתפקידם להקשות על מקרי זיוף והונאה.

עיצוב צק כאסטרטגיית שיווק

יודעי דבר אומרים שביצירת תדמית לעסק חשובה מאוד התדמית. כיום בעידן האינטרנט כאשר לקוח לא מרוצה מעלה חוות דעת לרשת, מהר מאוד הרבה מאוד נחשפים למידע הזה  לטוב ולרע.
המשך…