צ'קים ממוחשבים- הסבר ויתרונות

מהם צ'קים ממוחשבים ומהם יתרונותיהם?
קרוב לוודאי כי אין עסק או חברה בעולם אשר אינם משתמש בצ'קים. הצ'קים משמשים אותנו בתור מזומן ללא שום צורך בשטרות וגם מהווים אסמכתא להתרחשותה של עסקה. כיום ניתן למצוא גם צ'קים ממוחשבים אשר אינם מאוגדים יחדיו בפנקס הצ'קים המסורתי שמזמינים מחברות הדפוס או מהבנקים אלא מודפסים ע"פ הצורך במדפסת המשרדית שלכם על גבי ניירות מיוחדים.

לשם מה צריך צ'קים ממוחשבים?
אומנם הצ'ק המסורתי מאפשר לנו לפעול במהירות מבחינת התשלומים לגורמים מולם אנו מתנהלים מבחינה עסקית, אך מצד שני השימוש בו עלול להוביל למספר פרצות אבטחה חמורות כגון אובדן/גניבת הפנקס, טעויות בדיווח על הנפקות צ'קים שנכתבו בצורה ידנית, אפשרויות זיוף רבות וחזרת צ'קים אשר נכתבו בכתב יד שאינו ברור. צ'קים ממוחשבים הופכים את הקערה על פיה- כעת תוכלו להדפיס את הצ'קים בעצמכם בצורה ממוחשבת, וזאת באמצעות תוכנה ייעודית אשר מחוברת למערכת הנהלת החשבונות במשרד. בצורה זו אתם מייעלים את הפעילות העסקית שלכם במידה ניכרת וממקסמים את אפשרויות הבקרה של העסק. וכיצד זה מתבטא?
•    עדכניות – כל צ'ק שיוצא מיד נרשם במערכת הנהלת החשבונות ואף נשמר לו עותק ממוחשב בתיקיה פרטית ומאובטחת במחשב.
•    אין צורך בפנקס צ'קים – כל צ'ק מודפס רק כאשר זקוקים לכך.
•    חיסכון במתווכים – צ'קים ממוחשבים מונעים את הצורך בהזמנת הצ'קים דרך בתי דפוס כך שאתם חוסכים בעלויות ומונעים מקרי גניבה.
•    הדפסה משוכללת – כוללת מספר רב של אמצעים למניעת זיופים.

כיצד מבוצע התהליך?
הדפסת צ'קים ממוחשבים נעשית בעזרת במספר אלמנטים :
•    תוכנה תומכת בהדפסת צ'קים כחלק אינטגרטיבי מהנהלת החשבונות.
•    טונר איכותי – שיוכל להדפיס את הפס המגנטי בתחתית הצ'ק (פרטי חשבון הבנק).
•    נייר הדפסה – הכולל את מירב אמצעי ההגנה כנגד זיוף כגון פס מגנטי, הולוגרמות, דיו מחיק למניעת זיופים ועוד.

ניירות של צ'קים ממוחשבים מומלץ להזמין דרך בתי דפוס מובילים שכן לא רק שהם יכללו את האמצעים המתקדמים ביותר למניעת זיופים, אלא אף תוכלו לעצב בעזרתם את רקע הצ'ק, הצבע והלוגו וכך תשמרו על התדמית הרצויה לכם בעיני עמיתיכם לעסקים.

מאמר נוסף באתר – דגשים לכתיבת צ'קים