אבטחת צ'קים

אבטחת צ'קים הוא התחום הכי חשוב כנראה, בהדפסת צ'קים והשימוש בהם. השימוש צריך להיות בטוח ומוגן ככל היותר, על מנת להבטיח היתכנות של עסקאות, אמצעי תשלום זמין וכמובן ראש שקט ורגוע.

מה זה אומר?

אבטחת צ'קים נעה החל מרשימת מספר הסניף וחשבון הבנק על הצ'ק, אמצעי לא כל כך יעיל, אשר נמצא בשימוש הבנקים. הדפסה על נייר מיוחד הדומה לנייר של שטרות כסף ונועד להקשות על זיופים. ועד אמצעים חכמים במיוחד, כמו הטבעות שונות של רדידים וחותמי מים, סימונים הנראים אך ורק באור אולטרה סגול ועוד אמצעים רבים נוספים, הקיימים אך ורק בחברות הדפוס המאפשרות הדפסת צ'קים באופן פרטי.

למה זה כל כך חשוב?

מכיוון שללא אבטחת צ'קים, הכסף שלכם חשוף לשימוש לא ראוי, לא הוגן ולא חוקי. כאשר צ'ק לא מאובטח כראוי, ניתן לזייפו בקלות רבה ולהשתמש בו ככל העולה על רוחו של הזייפן. ניתן לסגור באמצעותו עסקאות, לרכוש מוצרים בעשרות אלפי שקלים ולרוקן חשבונות. עד שהחברה שקיבלה את הצ'ק תבין שמשהו לא בסדר, הנוכל כבר מזמן יעלם יחד עם המוצרים והשירותים שרכש ואיש לא ימצא אותו, מכיוון שאין שום אמצעי זיהוי מלבד הצ'ק שניתן על ידו.

אף על פי שעסקים רבים כעת לא מספקים סחורה שנקנתה באמצעות צ'ק, עד קבלת אישור מפורש מהבנק, תחום זה עדיין פרוץ ופתוח לכל דורש, עם מעט כישרון בזיוף מסמכים. אבטחת צ'קים נועדה למנוע מצבים כמו זה, באמצעות מערכות אבטחה מתקדמות המוטמעות על גבי הצ'ק המודפס.

מה הם המאפיינים העיקריים באבטחת צ'קים?

  • - הטמעת סוגים שונים של לוגואים, גרפיקות וחותמות מודפסות
  • - שימוש בנייר מיוחד, בצבע מיוחד
  • - שימוש ברדיד זהב או כסף המאפשר הטמעה על גביו
  • - שימוש באלמנטים הניתנים לזיהוי אך ורק באמצעות אור אולטרה סגול
  • - הטמעת WATER MARK ייחודי על גבי הצ'ק
  • - ועוד מאפיינים רבים נוספים.

לסיכום

אבטחת צ'קים הינה נושא משמעותי, אל לכם להתייחס בקלות ראש לנושא זיוף והונאות צ'קים, דאגו לעצמכם, למדו את החומר ופעלו בהתאם. כך נאבטח את חשבוננו, נשמור על כספנו ונהיה מרוצים ורגועים, לפחות בנוגע לתחום הזה.