קופות רושמות לעסק

את העסק יש לנהל על פי החוקים והתקנות המחייבות, ובהתאם לסוג הפעילות יש לבחור קופה רושמת המיועדת לרישום חוקי של התשלומים והתקבולים ולהדפסת קבלות עבור הלקוחות. בשנים האחרונות הפכו הקופות הרושמות הממוחשבות לכלי עזר יעיל במיוחד לניהול העסק, וניתן לחברן למערכת CRM ולתוכנות ייעודיות אחרות בעסק על מנת לייעל את העבודה, להציע ללקוחות שירות מהיר ואיכותי יותר, וכדי להיעזר בדוחות חשובים לשיפור ביצועי העסק. קופות רושמות לעסק כבר מזמן אינן רק אמצעי לרישום ואחסון התשלומים והקבלות, אלא הן הפכו לכלי עבודה יעיל ושימושי לניהול מתקדם של העסק, לשיפור תהליכי עבודה, לייעול המכירות ולהעניק שירות מתקדם ללקוחות כדי לזכות ביתרון מול המתחרים. המשך…

ניהול הדפסות בארגונים

ניהול הדפסות בארגונים  על ידי תוכנות מתקדמות לניהול מסמכים ולניהול הדפסה בכמויות גדולות

עסקים וארגונים רבים טובעים במידע ועליהם לנהל ביעילות כמות גבוהה של מסמכים לשם אחזור מידע במהירות וללא טעויות במציאת המסמך העדכני ביותר. כחלק מהעבודה השוטפת בעסק נהוג לשמור מסמכים שונים, ביניהם חשבוניות, במספר תיקיות, לדוגמה העתק בתיקיית ספקים והעתק נוסף בתיקיית הוצאות העסק. בנוסף, מספר משתמשים עובדים לעיתים בו זמנית על מסמך מסוים או מעדכנים נתונים בו וכל אחד שומר העתק לעצמו וכך נוצר בלבול רב כאשר מעוניינים למצוא את המסמך העדכני ביותר. לכן, תוכנות לניהול מסמכים בחברות הינן קריטיות להצלחת הארגון ולמניעת כפל מסמכים וטעויות שונות. המשך…

יתרונות במרכזי הדפסה מחלקתיים בארגונים

בזכות השיפורים המתמידים בתחום הדפוס וההדפסה, יותר ויותר ארגונים בוחרים להקים או לשכלל מרכזי הדפסה. כאשר מבססים מערך הדפסה ארגוני על פתרונות הדפסה מעולים ונהנים מיתרונות חשובים שכדאי להכיר, בכסף, בזמן, ביעילות ובניהול.

ביצוע מהיר, לכל היקף

בארגונים מודרניים צרכי ההדפסה הפכו רבים ומגוונים. ארגונים נדרשים להדפיס תזכירים ומסמכים, חוברות וסיכומים שונים וכן גם חומר שיווקי. כאשר מדובר בחברה גדולה, עם צרכי הדפסה גדולים, אין ספק שיש צורך במרכזי הדפסה שתואמים את הצרכים. יתירה מכך, חשוב לבנות מרכז הדרכה שנשען על מכונות דפוס מהירות. המשך…

עיצוב צק כאסטרטגיית שיווק

יודעי דבר אומרים שביצירת תדמית לעסק חשובה מאוד התדמית. כיום בעידן האינטרנט כאשר לקוח לא מרוצה מעלה חוות דעת לרשת, מהר מאוד הרבה מאוד נחשפים למידע הזה  לטוב ולרע.
המשך…

הכדאיות של תשלום בצקים

למרות שמרביתנו נוהגים לבצע רכישות באמצעות כרטיס אשראי, גם לצקים ישנו מקום של כבוד ופעמים רבות הם יכולים להיות אמצעי תשלום עדיף הרבה יותר. אם בעבר כמעט כולם בצעו את הרכישות שלהם באמצעות הצקים, נדמה היה שבשנים האחרונות פחות ופחות אנשים משתמשים בהם ומעדיפים דווקא את כרטיס האשראי. אולם, ממש לאחרונה קיימת התעוררות בתחום, ולקוחות רבים מעוניינים דווקא לשלם באמצעי תשלום זה ולא באחר.
הזדמנות ליהנות מהנחה
ברשתות רבות מציעים ללקוחות לשלם בצקים ובתמורה ליהנות מהנחה. כל זאת, בתנאי שמדובר במזומן, כלומר, התאריך שיופיע על הצק או התאריך של היום שבו בוצעה הקנייה. מכיוון שמעטים הם האנשים שמסתובבים עם כסף מזומן בכיסם, ועל אחת כמה וכמה, כשמדובר בסכומים גבוהים יותר, הצקים יכולים להיות פתרון מושלם שיאפשר להם ליהנות מהנחה ולהוזיל באופן משמעותי את עלות הקנייה.
לא לכל אחד יש כרטיס אשראי
מכיוון שלא לכל אחד יש כרטיס אשראי או מסגרת אשראי שמאפשרת רכישות בגובה מסוים, ולעומת זאת, ישנם רבים שיכולים להוציא פנקסי צקים, מדובר בפתרון שיכול להתאים לכל אחד ובכל עת. הדבר מקובל בדרך כלל ברשתות גדולות, ובחנויות לריהוט, למחשבים, לאלקטרוניקה וגם במוסכים. במקומות אלה אנו נדרשים בדרך כלל לשלם סכומי כסף גבוהים שלא תמיד יש לנו בנמצא. בעזרת הצקים אפשר לפרוס זאת לתשלומים וליהנות מרכישה משתלמת ונוחה יותר.
עסקאות שונות אך ורק בצקים
ישנן עסקאות שונות כיום שניתן לבצע אך ורק באמצעות צקים. הצק מהווה כמעין בטחון, אסמכתא שמדובר בתשלום בגובה מסוים הניתן על ידי הלקוח. במידה והצק חוזר, חלילה, ניתן לפנות אל הבנק וישנה כתובת שיכולה לטפל בעניין. הדבר נכון פעמים רבות לגבי עסקאות עם סכומים גבוהים במיוחד ורכישות מיוחדות.

ליצירת קשר, להזמנת פנקסי צ'קים או למפת הגעה אילנו לבית הדפוס היכנסו לכאן

 

מידע נוסף – פרסום אתרים

 

איזה נייר מתאים להדפסת צ'קים

צ'קים יש להדפיס על נייר מיוחד הנקרא 'נייר בטחוני'. נייר זה מקטין את הסיכויים לזיופים וניתן להוסיף להטביע בו אלמנטים נוספים המבטיחים רמת אבטחה גבוהה לצ'קים המודפסים.
המשך…

ההיסטוריה של הצ'קים

אמצעי התשלום העתיקים ביותר
בתחילת תקופת העת העתיקה התשלום נעשה על ידי סחר חליפין (מסירת חפץ תמורת חפץ), במהרה החלו אנשים להשתמש במטילי כסף או זהב.

צ'קים בעת העתיקה
הרומים התחילו את השימוש בצ'קים עוד במאה הראשונה לספירה (לפני תחילת ימי הביניים!). בהודו השימוש בחל בשנת 185 לספירה. בסוף בעת העתיקה הופקו בפרס מסמכי אשראי שנקראו "צ'אק”, מסמכים אלו אפשרו לנוודים לנסוע ממקום למקום מבלי להיטלטל עם כל אוצרותיהם, דבר שיכול היה להוות סכנת נפשות של ממש, שהרי שודדי דרכים תאבי בצע היו אורבים לאותם נוודים.

צ'קים בימי הביניים
במאה ה -13 בוונציה פותח שטר חליפין כמכשיר משפטי כדי לאפשר סחר בינלאומי ללא הצורך לשאת כמויות גדולות של זהב וכסף. השימוש בם לאחר מכן התפשט למדינות נוספות באירופה.  ישנם מדינות באירופה (כגון גרמניה ושווייץ) שכאשר השימוש בצ'קים החל לפרוח הם גילו מידה מסוימת של התנגדות. עם השתכללות הכלכלה האירופאית וחיזוק הסחר בין המדינות, מדינות אלו נאלצו לגלות יותר סובלנות ביחס לשימוש בצ'קים על מנת להשתלב בסחר ולנהל כלכלה בצורה מודרנית.

צ'קים בעידן המודרני
בשנת 1717 הבנק המרכזי של אנגליה עשה לראשונה שימוש בטופס מודפס מראש, וזאת בכדי למנוע הונאה. בשנת 1811 הבנק המסחרי של סקוטלנד הדפיס בצ'קים את פרטי בעל החשבון (של נותן הצ'ק). בשנת 1959 נכתב בארצות הברית תקן קריאת תווים למכונה על מנת ליצור אחידות ולאפשר סחר יותר נוח בין המדינות.

בית דפוס והדפסות

הכל על בתי הדפוס הדיגיטלי : הדפסת תמונות, כרטיסי ביקור והדפסת פוסטרים

1. הדפסת כרטיסי ביקור באתרי אינטרנט

ניתן כיום להדפיס כיום כרטיסי ביקור בעיצוב מותאם אישית, ללא מאמץ באתרי אינטרנט, אשר יציעו לכם מגוון תבניות עיצוב מוכנות מראש – עיצובים האמורים להתאים לבעלי מקצוע ספציפיים וכדומה. המבחר הרב של דוגמאות יכול בהחלט להיות מספק עבור כל מי שרוצה כמות גדולה של כרטיסים אך אינו רוצה שהדבר יעלה לו יותר מדי. בנוסף לכך אפשר לפנות למעצבים מקצועיים אשר יעבדו על עיצוב אישי של כרטיס ביקור, והמחיר לכך הוא בהתאם.

קרא עוד על הדפסת כרטיסי ביקור  באתר של בית הדפוס האבאקארד:

www.haveacard.co.il

חשוב לזכור כי עיצוב אישי של כרטיס ביקור מהווה בדרך כלל חלק מקמפיין שיווקי כולל או ממיתוג כולל לאדם או לעסק.

במקרה כזה על הגרפיקה של כרטיס הביקור להיראות כחלק אינטגרלי מהגרפיקה שמופיעה על אלמנטים עסקיים אחרים כגון ניירת עסקית, שילוט חוצות ועוד.
הדפסה של  כרטיסי ביקור עבור בעל או אישה באתרי אינטרנט זהו רעיון נפלא בתור מתנה מקורית ולא יקרה עבור אדם קרוב שאתם רוצים לתמוך בעסק שלו

2. הדפסה של תמונות על בדי קנבס

תמונה וציורים המודפסים על בדים אשר עשויים מקנבס מתאימים לתלייה וקישוט בעסקים מודרניים המשדרים חדשנות טכנולוגית. בחירת תמונה אשר תוצג במרכז העסק ואשר תהייה מודפסת על קנבס היא רעיון מצוין עבור  כל בעלי העסקים שרוצים לעצב את המשרד שלהם. אין ספק  כי הדפסה על קנבס – זהו עניין חדש אשר הגיע אפילו עד קירות בנייני משרדים בארץ.

אתר מסגרת מתמחה בציורים, צילומים או הדפסה על קנבס. האחריות היא לכל החיים כי הצבעים שלנו לא דוהים  – איכות התמונה כלל לא נפגמת אז זה האתר : הדפסת תמונה על קנבס.

הדפסת תמונות קנבס לעיצוב הבית

לעיתים קרובות, ירצו מעצבי בתים הבאים לעצב משרד חדש לקחת אחריות גם על התמונות התלויות בבית. במידה והלקוח אכן מסכים \ להשאיר זאת למעצבים ולאפשר להם , לבחור תמונה באתרי האינטרנט, ואז  לקנות תמונה  ומסגור לתמונה, ולבסוף להחליט על מיקום התמונה בקיר.
כך יכולים הלקוחות לבוא בטענות למעצבי הבית במקרה של ירידה מהירה באיכות התמונה. אולם, כיום זה כמעט לא קורה יותר: ניתן להשיג תמונה על גבי קנבס באיכות מעולה וכמובן שהצבע לא דוהה ואיכות התמונה לא נפגמת  גם כשעובר הרבה זמן. הדפסת תמונה על גבי  בד קנבס היא הדבר הנפלא ביותר אשר קורה לשוק הציורים של הארץ

3. הדפסת פוסטרים ותמונות

הדפסת פוסטרים או הזמנת תמונות מודפסות או אפילו ממוסגרות, יכולה להתאים לאנשים המעוניינים לפרסם רעיון, ערך או השקפת עולם מסוימת.

מהיכן הופיע שם מוזר זה ? מה פירוש “הדפסת פוסטרים" בכלל? ובכן, פירושו הוא שאנו ממליצים לכם ממש בחום על אתר מסגרת שהוא האתר הכי גדול במדינת ישראל לרכישת תמונות באינטרנט. אז למה פוסטרים? כי פוסטר יכול להיות גם ציור יפה או צילום מיוחד, שכאלו תוכלו למצוא בתוך האתר באלפים. ולא כל בן אדם שרוצה לקנות תמונה חייב להוציא אלפי שקלים ולקנות מסגרת כבדה ומעצבנת. ניתן לקנות את זה בתור פוסטר ולתלות את זה ללא מסגרת. או לקנות דרך האתר מסגרות עץ קלילות וקלות גם מבחינת משקל ומבחינת מחיר.

אז אם עוד לא הייתם באתר המדהים הזה היכנסו אליו ותראו שיש בו יותר משישים אלף (!!!!) תמונות: תוכלו למצוא תמונה של כל דבר אותו תהיו מסוגלים לדמיין לעצמכם: תמונות של חמורים או תותים, ציורים של שמיים או עכברים, פוסטרים של אגסים או נשים יפות – בקיצור הכול תמצאו באתר מסגרת והמחירים ממש ממש זולים

אז תזכרו שהמלצנו לכם ותזמינו תמונה באינטרנט  ישר הביתה

 

ועוד מאמר על בחירת הצבע הנכון בהדפסה

אמצעים להגנה על צ'קים

תשלום ותקבול באמצעות צ'קים הם עדיין מהשיטות הנפוצות ביותר בשוק, גם אם בשנים האחרונות פוחת מספר העסקאות באמצעות צ'קים באופן יחסי אל מול השימוש בכרטיסי אשראי. אחד הנושאים הקריטיים ביחס לשימוש בצ'קים הוא נושא האבטחה – אמנם גם עולם התרמיות בכרטיסי אשראי וגניבות הזהות הולך ומשתכלל, אבל זיוף צ'קים הוא לכאורה תהליך פשוט בשל היותם פשוטים לשימוש. לצורך כך נסקור כמה שיטות, הן ברמת טכנולוגיית הצ'ק עצמו והן ברמת התנהגות צרכנית ועסקית נכונה, שיכולים להקטין ככל האפשר את פרצות האבטחה הטמונות בשימוש בצ'קים.
הגנה הטבועה בצ'ק עצמו
היום קיימים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, רובם ברמת ייצור הצ'ק עצמו, שיכולים לצמצם את הסכנה הטמונה בזיוף צ'קים. סכנה זו באה לידי ביטוי בעיקר בזמינות ציוד צילום מתקדם שמאפשר לכאורה לשכפל כמות צ'קים מזויפים בלתי מוגבלת ולהשתמש בהם. אך יצירה של צ'ק על נייר ייחודי או הטבעה של סימנים מיוחדים על צ'קים מקוריים מקטינה את האפשרות לשכפלם בציוד שאינו מתקדם או יקר במיוחד.
•    להטביע בנייר הצ'ק סימן מים המתגלה רק בהצבה של הצ'ק מול אור חזק.
•    להוסיף על הצ'ק כיתוב בצבע מיוחד, שגם הוא מתגלה רק כאשר הצ'ק מואר באור אולטרה-סגול.
•    להשתמש בכיתוב על הצ'ק באופן שיקשה על שכפולו – בין אם מדובר בטקסט ברזולוציות שונות שלא יתמוך בצילום או בסריקה באמצעות מכונות צילום סטנדרטיות, או בהוספת טקסט שיתגלה רק בצילום.
התנהלות נכונה עם צ'קים
מעבר לאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים, התנהלות נכונה עם צ'קים יכולה גם היא להקטין את הסכנה בשימוש בהם. כמובן שיש צורך להיות מעודכנים לגבי החידושים שפורטו להלן ולבחון היטב צ'קים שמתקבלים, בין אם מדובר בשיקופם דרך אור אולטרה-סגול או דרך מנורה חזקה. כאשר אתם מקבלים צ'קים, במיוחד כשמדובר בסכומים גבוהים, מומלץ מאוד לבדוק מול הבנק המנפיק שהצ'ק אינו גנוב או מבוטל. אם אתם מרבים להשתמש בצ'קים לצורך תשלום, וודאו שאתם מגנים על פנקס הצ'קים שלכם היטב, משום ששימוש בפנקס אמיתי יקשה מאוד על זיהוי חוסר האותנטיות של התשלום. על אובדן או גניבת פנקס צ'קים יש למהר ולהודיע לבנק לצורך ביטול הצ'קים שבו. לבסוף, כדאי מאוד לקרוא בעיון את ההוראות שעל פנקס הצ'קים, להבין את ההבדלים בין אפשרויות ההסבה והגבלות הסחירות השונות של צ'ק ולהשתמש בהן בהתאם (שימוש בקרוס או ב"למוטב בלבד" וכדומה). לבסוף, הקפדה על מילוי תקני ונכון של הצ'ק ורישום מדויק של פרטי הצ'ק שניתן בפנקס הם אמצעי יעיל ופשוט שיאפשר מעקב אחרי נכיון הצ'קים בעת הצורך.

 

קריאה נוספת בנושא אצלנו באתר

צ'קים מעוצבים – עיצוב פנקסי צ'קים

עיצוב פנקסי צ'קים בהתאמה אישית

קשה למצוא עסק שיכול להתנהל באופן ראוי ללא פנקסי הצ'קים למיניהם. כך, הם ילוו את אנשי העסק (כמעט) בכל פעולה פיננסית, ויאפשרו לו לשמור על ארגון וסדר לכל אורך הדרך. עם זאת, רבים כבר יודעים כיום כי באלה לא מסתכמים יתרונותיהם של הצ'קים, ושביכולתם להוות גם אמצעי שיווקי מהמעלה הראשונה. וכאן בדיוק מתחילים לדבר על צ'קים מעוצבים, והתמורות החיוביות שהם יכולים לחולל בכל עסק.
מהם צ'קים מעוצבים?
בתחילת שנות ה-80, חל שינוי מהותי בתחום הצ'קים בישראל. בשנה זו, נגמר המונופול של הבנקים על הדפסות הצ'קים, וגורמים שונים החלו להיכנס לשדה המשחק. עם השנים, כשטכנולוגיית העיצוב הגרפי הלכה והתפתחה, נוצרו גם הבדלים שונים בעיצוב של פנקסי הצ'קים. ומאז, השמיים הם הגבול.
כיום, עיצוב פנקסי צ'קים הפך למקצועיות של ממש, ויש שיאמרו אפילו אומנות. נכון, ברור כי הפרטים הטכניים, ביניהם גובה הסכום ופרטי האדם שאחראי להמחאה, חייבים להימצא. וכן, חשיבות מכרעת עוד יותר מקבלים סימוני האבטחה השונים, שעה שנדרש שאת הצ'קים לא ניתן יהיה לזייף בשום מקרה. אלא שלרכיבים אלה מוסיפים בשנים האחרונות גם עיצובים שונים, לרבות לוגו החברה, גוון מסוים או אפילו סלוגן. למעשה, זהו כרטיס ביקור לכל דבר ועניין.
דגשים בדרך לבחירה המושכלת
עיצוב פנקסי צ'קים חייב לעמוד בקנה אחד עם הרצונות של החברה. את המלאכה הפיזית של העיצוב ייקחו על עצמם, כמובן, מומחים גרפיים מהשורה הראשונה. ועדיין, כאשר אנשי החברה מגדירים את הרצונות והצרכים שלהם, ומחדדים את המסרים שהם רוצים להעביר באמצעות הצ'קים, גדלים הסיכויים להתאמה מושלמת של עיצוב הצ'ק לצרכיו.
חברה המתמחה בעיצוב ובהדפסת צ'קים תוכל בהחלט להציע רעיונות, מהם ניתן להתרשם בדרך לבחירה: למשל, סקירה של פנקסים קודמים, שנעשו בחברה עבור גורם מקצועי בסדר גודל דומה. בכל אופן, חשוב לשמור על מקצועיות, ולא להפריז יתר על המידה עם עיצוב הצ'ק. אמנם מראה בומבסטי ימשוך בהכרח תשומת לב, אך עלול להסיט את תשומת הלב ממה שחשוב באמת: הגורם שעומד מאחורי הצ'ק, והתדמית החיובית והרצינית שלו שמנסים ליצור.
המלצה נוספת היא שלא להתפשר בהדפסת הצ'קים, ולהשקיע בכך את מלוא המאמצים. צ'ק העשוי מנייר זול, או כזה שבו איכות ההדפסה נמוכה, עלול להיות יעיל הרבה פחות.

מידע נוסף על הפקת פנקסי שיקים

ליצירת קשר הקישו כאן – התקשרו עלינו לייעוץ או מלאו את הטופס בתיתית הדף.

לאתר הבית של חברת הבדק